تبلیغات
بهترین سایت موزیک - میزبانی ایران از 10 مسابقه شطرنج اوپن بین المللی در سال 97

بهترین سایت موزیک - میزبانی ایران از 10 مسابقه شطرنج اوپن بین المللی در سال 97

با ما اوج بگیرید و لذت واقعی زندگی را حس کنید

با ما اوج بگیرید و لذت واقعی زندگی را حس کنید

بهترین سایت موزیک - میزبانی ایران از 10 مسابقه شطرنج اوپن بین المللی در سال 97 با ما اوج بگیرید و لذت واقعی زندگی را حس کنید


آبادان - ایرنا - رییس فدراسیون شطرنج گفت:این فدراسیون در سال 97 میزبانی 10 مسابقه شطرنج اوپن بین المللی را پیش بینی کرده است.
 tofanoghab@                                                             


     telegram.me/tofanoghab

میزبانی ایران از 10 مسابقه شطرنج اوپن بین المللی در سال 97

آبادان - ایرنا - رییس فدراسیون شطرنج گفت:این فدراسیون در سال 97 میزبانی 10 مسابقه شطرنج اوپن بین المللی را پیش بینی کرده است.

مهرداد پهلوان زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در آبادان اظهار کرد: حضور مستمر شطرنج بازان ایرانی در مسابقات بین المللی، جایگاه شطرنج کشور را در رنکینگ جهانی ارتقا می دهد.
وی افزود:برای فراگیر کردن شطرنج باید تب شطرنج را در جامعه زیاد کرد و برای رسیدن به این مهم میزبانی مسابقات بین المللی را به استان های مختلف کشور دادیم.
رییس فدراسیون شطرنج کشور گفت:شطرنج ایران در رشته های انفرادی وابسته به عملکرد تک ستاره ها است ولی باید با فراگیر کردن این رشته، شانس را به استعدادهای سراسر کشور داد.
پهلوان زاده افزود:در سال آینده منطقه آزاد اروند با زیرساخت های مناسبی که دارد میزبان مسابقات بین المللی و همچنین مسابقات سیمولتانه برای احسان قائم مقامی خواهد بود.
رییس فدراسیون شطرنج گفت: آبادان آکادمی شطرنج بسیار خوبی دارد ولی برای استعداد یابی در این منطقه ضمن برگزاری مسابقات در رده های سنی مختلف باید برنامه ریزی بلند مدت و کوتاه مدت داشت.
وی با بیان اینکه شطرنج در بیشتر استان ها فعالیت قابل قبولی دارد افزود: قهرمانی مسابقات در سایر استان ها پیگیری می شود و ایران به لحاظ میزبانی در جهان پس از روسیه و آلمان رده سوم را دارد.
پهلوان زاده گفت:با برگزاری مسابقات در سطح کشور استعدادها شناسایی می شوند و فدراسیون برای رشد و پیشرفت آنها شرایط حضورشان در مسابقات بین المللی را فراهم می کند.
وی سطح برگزاری مسابقات بین المللی اهواز را بالا توصیف کرد و افزود: مسابقات با حضور چند کشور صاحب نام جهان در اهواز برگزار شد و به لحاظ کیفی یکی از بهترین مسابقاتی بود که در سال اخیر ایران میزبانی کرده است.
پهلوان زاده اظهارکرد: شطرنج ایران در دو سال گذشته، در رده 46 جهانی قرار داشت که اکنون با 11پله صعود، به رده 35 ارتقا یافته است.

** شرایط برای پیشرفت شطرنج خوزستان فراهم است
استاد بزرگ شطرنج ایران نیز گفت:استان خوزستان به لحاظ زیر ساختی در رشته شطرنج نسبت به گذشته شرایط مناسبی دارد و شرایط برای پیشرفت شطرنج بازان این استان فراهم شده است.
احسان قائم مقامی اظهار کرد: خوزستان در 2 سال گذشته با ایجاد زیر ساخت و همچنین آکادمی های شطرنج توانسته جزو استان های فعال کشور در این رشته باشد.
وی افزود:در سال های اخیر استقبال علاقه مندان به این رشته ورزشی به ویژه در رده های سنی نونهالان و نوجوانان در سایر استان ها افزایش یافته و این مهم دید مسئولان را به شطرنج تغییر داده است.
استاد بزرگ شطرنج ایران با اشاره به مسابقات جام کارون در خوزستان گفت:در این مسابقات استعدادهای نوظهوری دیده شده که می توان با سرمایه گذاری روی آنان و حضورشان در مسابقات بین المللی آینده شطرنج ایران را درخشان دید.
قائم مقامی با بیان اینکه این مسابقات در سطح بسیار بالایی برگزار شد افزود: برای قهرمانی در این مسابقات شرکت کرده بودم که با تساوی در دیدار پایانی از کسب این عنوان باز ماندم.
وی اظهارکرد: شطرنج ایران نیاز به حمایت بیشتری دارد زیرا به لحاظ استعداد و ظرفیت شرایط بسیار
خوبی در کشور فراهم است که در صورت حمایت می توان در مسابقات جهانی برای کشور افتخار آفرینی کرد.
استاد بزرگ شطرنج ایران زیرساخت های شطرنج را در منطقه آزاد اروند مناسب توصیف کرد و گفت:با توجه به زیر ساخت ها و امکانات منطقه آزاد اروند، می توان مسابقات ملی و بین المللی را در این منطقه برگزار کرد که امیدواریم این مهم در برنامه های فدراسیون جای داشته باشد.
قائم مقامی افزود:شطرنج در استان ها، زمانی مسیر پیشرفت را طی خواهد کرد که در برگزاری مسابقات به ویژه در سطح بین المللی گام برداشته شود.
وی اظهارکرد: با برگزاری مسابقات بزرگ می توان در تربیت مربی و همچنین ایجاد انگیزه بین شطرنج بازان و بالا رفتن دانش داوران گام های پیشرفت را برداشت.
قائم مقامی با اشاره به حضور در مسابقات بین المللی گفت:پس از حضور در فینال مسابقات ایران باید در مسابقات بین المللی دوبی و سه تورنمنت بین المللی آمریکا که ابتدای سال آینده برگزار می شود شرکت کنم و برای کسب عنوان قهرمانی در این رقابت ها انگیزه لازم را دارم.
رقابت های شطرنج جام کارون که برای نخستین بار به صورت بین المللی برگزار شد از شامگاه شنبه 28 بهمن در مجموعه ورزشی هتل نیشکر اهواز آغاز شد که به مدت هشت روز ادامه داشت؛ احسان قائم مقامی در این رقابت ها با کسب 6.5 امتیاز به رده سوم دست یافت.
رییس فدراسیون شطرنج و احسان قائم مقامی پس از برگزاری مسابقات شطرنج جام کارون در اهواز، در سفری به آبادان از زیر ساخت های شطرنج از جمله آکادمی شطرنج آبادان دیدن کردند.


 tofanoghab@                                                             


     telegram.me/tofanoghab

تاریخ : یکشنبه 6 اسفند 1396 | 07:03 ب.ظ | نویسنده : علیرضا جعفری | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.